معبود من! زمزمه نام تو امواج خروشان اضطراب را از ساحل طوفان زده قلبم محو می کند.
امروز : || یه روز عالی داشته باش! زندگی كوتاهه! قوانین رو بشكن! سریع ببخش! صادقانه عشق بورز و هرگز از چیزی پشیمان نشو كه باعث تبسم تو شده****
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 اسفند 1389 توسط v_ gh | نظرات ()

« دو فنجان  دوستی»

 

استاد کلاس فلسفه در مقابل شاگردان ایستاده بود و چند چیز در مقابلش روی میز قرار داشت وقتی کلاس شروع شد، او بدون اینکه حرفی بزند ، یک شمشیر بزرگ و خالی مایونز را برداشت و آن را با توپهای گلف پر کرد، بعد از شاگردان پرسید که آیا به نظر شما شیشه پر شده است؟

گفتند پر شده است بعد استاد یک جعبه سنگریزه در آورد و آنها را داخل شیشه ریخت و شیشه را آهسته تکان داد. سنگریزه ها در فضاهای خالی میان توپها قرار گرفتند. بعد دوباره از شاگردان پرسید که آیا به نظر شما شیشه پر شده است؟ گفتند پر شده است. استاد سپس یک جعبه شن در آورد و آن ها را هم توی شیشه ریخت. البته شن ها همه ی فضاهای خالی را پر کردند. بار دیگر از شاگردان پرسید  که آیا به نظر شما شیشه پر شده است؟ شاگردان متفق القول گفتند: بله .

سپس استاد دو فنجان قهوه از زیر میز در آورد و آنها را تماماً در شیشه ریخت، در نتیجه فضاهای خالی میان شن ها هم پر شد. شاگردان خندیدند.

وقتی خنده تمام شد استاد گفت: حالا از شما می خواهم که این شیشه را به مثابه زندگی خودتان بدانید. توپهای گلف موضوعات مهم زندگی شما هستند: خدا ، خانواده، فرزندان، سلامتی ، دوستان  وروابط عاطفی مورد علاقتان ، موضوعاتی که اگر همه چیزهای دیگر از دست بروند و فقط آنها بمانند هنوز زندگی تان پر است.

سنگریزه ها موضوعات مهم دیگر هستند مانند کار، خانه، اتومبیل و شن ها موضوعات کم اهمیت تر بعدی هستند .

اگر اول سنگریزه ها را داخل شیشه بریزید دیگر جایی برای شن ها یا توپهای گلف باقی نمی ماند. زندگی هم همین طور است اگر همهی وقت و انرژی تان را صرف موضوعات کم اهمیت کنید هرگز برای چیزهایی که برایتان اهمیت دارند فرصت نخواهید داشت.

به چیزهای که برای خوشبختی تان ضرورت محسوب می شود توجه کنید؛ با فرزندانتان بازی کنید. برای معاینات پزشکی تان وقت صرف کنید؛دوستانتان را به شام دعوت کنید دوباره به هجده سالگی برگردید. همیشه برای تمیز کردن خانه و تعمیر وسایل مصرفی وقت خواهد بود. پیش از همه حواستان به توپهای گلف باشد یعنی چیزهایی که واقعاً اهمیت دارند.

اولویت ها را مشخص کنید، باقی شن هستند. یکی از شاگردان دستش را بلند کرد و گفت: قهوه در این بین نشان دهنده ی چه چیز است؟

استاد لبخند زد و گفت:

خوشحالم که سوال کردید: این فقط نشان می دهد که هر قدر هم زندگیتان به ظاهر پر باشد ولی همیشه برای صرف یک فنجان قهوه با دوستان وقت هست.

 

                   آخر هر چیزی خوبه اگر خوب نشد پس هنوز آخرش نشده . 

                                                                                                (چارلی چاپلین)

این را باید دانست که زیباترین عسک ها در تاریک ترین مکان ها ظاهر می شود، پس اگر در تاریکترین نقطه ی زندگی­ات قرار گرفتی بدان که خدا می خواهد از تو عکس زیبایی بگیرد.

درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد
[blogtitle]


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات